Om oss

Banditter skyter mot meksikanere. Sheriffer opprettholder lov og orden. Gullgravere forsvarer seg mot indianere. Cowgirls og cowboys driver kvegflokker over slettene. Det er rene Ville Vesten!

Å besøke High Chaparral er som å stige rett inn i Ville Vesten, slik som det så ut i 1870-tallets Amerika. Her finnes figurer, forestillinger og opplevelser som gjør besøket spennende, lærerikt og eventyrlig. Hos oss er det viktig å være sammen. Det er grunnen til og drivkraften bak alt vi gjør. Derfor inviterer vi ofte deg som gjest til å delta i både forestillinger og opplevelser.

Personal Staff

 

Manifestet for frihet

High Chaparrals historie startet i 1966 da Bengt Erlandsson åpnet portene. Bengt var en mann med en stor porsjon stahet, fantasi og småländsk iherdighet. Fra starten av skulle parken være et manifest for frihet, i dag er den en av landets mest kjente turistattraksjoner. På www.bigbengt.se kan du lese hele historien om Bengt Erlandsson. I dag drives High Chaparral av Big Bengts barnebarn, brødrene Emil og Philip Erlandsson.

Velkommen og bli en del av eventyret!

Staff Personal CEO Sheriff Lotta Edin Johansson

Lotta Edin-Johansson

Sheriff

lotta@bhc.nu
+46 (0)370-827 38

Staff Personal Butikk- og produktansvarlig Mattias Tambour

Mattias Tambour

Butikk- og produktansvarlig

mattias@bhc.nu
+46 (0)370-827 19

Staff Personal Markedsansvarlig Malin Bergengren

Malin Bergengren

Markedsansvarlig

malin@bhc.nu
+46 (0)370-827 16

Staff Personal Forretningsutvikler Anders Josefsson

Anders Josefsson

Forretningsutvikler

anders@bhc.nu
+46 (0)370-827 07

Staff Personal Konferanse- og overnattingsansvarlig Josephine Käthner

Josephine Käthner

Konferanse- og overnattingsansvarlig

josephine@bhc.nu
+46 (0)370-827 42

Staff Personal Teater- og personalansvarlig Staffan Svensson

Staffan Svensson

Teater- og personalansvarlig

staffan.svensson@bhc.nu
+46 (0)370-827 03

Staff Personal Innkjøpsansvarlig Harry Rådmans

Harry Rådmans

Innkjøpsansvarlig

harry@bhc.nu
+46 (0)370-827 02

Staff Personal Restaurant- og matansvarlig Ernesto Zuniga Matta

Ernesto Zuniga Matta

Restaurant- og matansvarlig

ernesto@bhc.nu
+46 (0)370-827 41