Om oss

Banditter skyter mot meksikanere. Sheriffer opprettholder lov og orden. Gullgravere forsvarer seg mot indianere. Cowgirls og cowboys driver kvegflokker over slettene. Det er rene Ville Vesten!

Å besøke High Chaparral er som å stige rett inn i Ville Vesten, slik som det så ut i 1870-tallets Amerika. Her finnes figurer, forestillinger og opplevelser som gjør besøket spennende, lærerikt og eventyrlig. Hos oss er det viktig å være sammen. Det er grunnen til og drivkraften bak alt vi gjør. Derfor inviterer vi ofte deg som gjest til å delta i både forestillinger og opplevelser.

Personal Staff

 

Manifestet for frihet

High Chaparrals historie startet i 1966 da Bengt Erlandsson åpnet portene. Bengt var en mann med en stor porsjon stahet, fantasi og småländsk iherdighet. Fra starten av skulle parken være et manifest for frihet, i dag er den en av landets mest kjente turistattraksjoner. Her kan du lese hele historien om Bengt Erlandsson. I dag drives High Chaparral av Big Bengts barnebarn, brødrene Emil og Philip Erlandsson.

Velkommen og bli en del av eventyret!

Staff Personal CEO Sheriff Lotta Edin Johansson

Lotta Edin-Johansson

Sheriff

lotta@highchaparral.se
+46 (0)370-827 38

Staff Personal Butikk- og produktansvarlig Mattias Tambour

Mattias Tambour

Butikk- og produktansvarlig

mattias@highchaparral.se
+46 (0)370-827 19

Staff Personal Markedsansvarlig Malin Bergengren

Malin Bergengren

Markedsansvarlig

malin@highchaparral.se
+46 (0)370-827 16

Staff Personal Forretningsutvikler Anders Josefsson

Anders Josefsson

Forretningsutvikler

anders@highchaparral.se
+46 (0)370-827 07

Josefina Erlandsson

Overnattingsansvarlig

josefina@highchaparral.se

Staff Personal Konferanse- og overnattingsansvarlig Josephine Käthner

Josephine Käthner

Konferanse- og overnattingsansvarlig

konferens@highchaparral.se
+46 (0)370-827 42

Staff Personal Teater- og personalansvarlig Staffan Svensson

Staffan Svensson

Personal- og teateransvarlig

staffan@highchaparral.se
+46 (0)370-827 03

Staff Personal Innkjøpsansvarlig Harry Rådmans

Harry Rådmans

Innkjøpsansvarlig

harry@highchaparral.se
+46 (0)370-827 02